A női nem


A kereszténység és a nők szerepe

Miért alakult a kereszténység olyan férfiak által dominált vallássá, ahol negatívan diszkriminálják, vagy éppen üldözik a nőket? Az általános meggyőződéssel ellentétben Jézus nem diszkriminálta a nőket, hanem a férfiakkal teljesen megegyező státuszba akarta emelni őket.  Napjainkban még mindig ez az, amit Jézus és a Felemelkedett Mesterek el szeretnének érni. 

Ez a fejezet olyan írásokat tartalmaz, amelyek azt taglalják, hogy a kereszténység miért okolja a nőket az emberiség bukásáért, valamint azt, hogy miért a nők a kereszténység megújításának a kulcsai.  További írások találhatóak a két alapvető kreatív erő, vagyis Isten férfi és női aspektusának az együttműködéséről, valamint az Isteni Anyáról és a vallásban elfoglalt szerepéről.

Az oldal tetej?reUgrás a lap tetejére

Utolsó módosítás: 2026-05-08 18:32:00

Újdonságok:

Rafael arkangyal üzenete arról, hogy hogyan lépjünk túl a „kellene” és a „nem szabadna” béklyóin

2026-05-08 11:58:17

Mária Anya üzenete a tudaállapotunk fölötti irányítás átvételéről

2026-05-04 11:20:34

Mihály arkangyal üzenete az elitizmuson túli szellemiségről

2026-04-27 11:29:35

Saint Germain üzenete, amely új megvilágításba helyezi a társadalom működését és a pénzügyi elit befolyását.

2026-04-16 11:40:58

7.03 Fohász St. Germainhez újabb verziója lefordításra került

2025-01-24 13:26:58